Reklama

Další projekty

Online Aukro aukce, největší internetový bazar. Není to jen o štěstí - Internetová Seznamka - seznamování a rande. AutoTuning galerie a wallpapers Autotuning. SMS zdarma do všech sítí O2, T-mobile, Vodafone SMS úplně zdarma. Internetové zpravodajství a novinky ze světa i z domova zprávy. Autobazar to je auto inzerce kde najdete nové i ojeté vozy Auto Inzerce zdarma. Internetová seznamka, sexseznamka a flirt, osudová Seznamka štěstí. Webová online hra Travian, Galové, Římané a Germáni. Hledáte práci, zaměstnání, práci na doma? Domácí práce a práce doma. Jednoduché online seznamování nebylo nikdy jednoduší seznamte se a hurá na rande, Seznamka Práce na internetu, seznam volných míst, lepší než úřad práce Práce. Brigády a výdělky nejen na prázdniny. Dlouhodobé Brigády. Podnikání na internetu, multi level marketing MLM Online aukce - internetový bazar Aukro. Ekologická drogerie a kosmetika přímo od výrobce. Web hry a online internetové gamesy Online flash hry zdarma. Plyšové hračky pro každého, nejen pro děti. Včelaření a včelařství to vše na včelařské potřeby pro včelaře.
Práce cz Jak hledat práci
   

noimage
Práce z domu
(PoptávkyPráce doma)
Půjčky peněz na nemovitosti
Půjčky peněz na nemovitosti
(NabídkyEkonomika, finance)

Jak hledat práci

 

Hledejte novou práci okamžitě, protože čím déle jste bez práce, tím může být hůře. Držte krok s dobou, procvičujte své dovednosti, zajímejte se o novinky, nové trendy atd. Kontaktujte bývalé kolegy, známé. V případě nouze berte i jednorázové pracovní příležitosti, projekty nebo konzultace. Uvažujte o spolupráci jako je zkrácená pracovní doba, flexibilní pracovní týden, práce z domova, práce na dobu určitou apod. Věnujte čas vzdělávání se vztahem k vaší profesi, na které jste neměli čas, když jste chodili do práce. Vylepšete vlastní životopis a průvodní dopis, kterými reagujete na nabídky pracovních pozic.

 

Práce přes internet

Na webu Prace.z-inzerce.cz máte možnost prohlížet i vkládat pracovní nabídky zcela zdarma. Vkládání a vyhledávání nabídek práce je opravdu jednoduché a přehledné. Hledání práce na internetu má mnoho výhod. Maximálně jej využívají sami personalisté, vyhledávání pozic je efektivní, nemusíte se zdržovat pročítáním desítek inzerátů, které jsou mimo váš obor, nabídky jsou vždy aktuální, na rozdíl od tiskových inzerátů nemusíte přemýšlet, zda ještě platí.
 

 

Personální agentury

 

Na internetu najdete mnoho personálních agentur. Jejich nabídky si můžete v klidu prohlídnout na internetu. Podle způsobu prezentace personální agentury a přehledu oborů či pozic si můžete utvořit kvalitní úsudek, není od věci i zkontrolovat povolení Ministerstva práce a sociálních věcí. V personálních agenturách se soustředí velké množství pracovních nabídek. Doporučujeme zvolit si vhodnou strategii a zaměřit se na několik agentur, o kterých víte, že nabízejí práci v oboru, v kterém chcete pracovat. Většinou je potřeba mít kvalitní životopis a být aktivní. Vyberte své favority a pošlete jim životopis. Můžete třeba jen reagovat na nabídku agentury nebo zaslat svůj profesní profil s očekáváním nabídky. Agentura by vás měla informovat, že obdržela váš životopis a sdělit vám, jak s ním bude nakládat. Pokud reagujete na konkrétní inzerát, měli by vám říct, zda vás zařadili do výběrového řízení. Pokud ano, jak bude probíhat. Pokud ne, z jakých se tak stalo důvodů. Agentura by po vás neměla chtít peníze! Pokud vás žádné ani žádné poplatky. Absolvujete-li rozsáhlejší konzultační pomoc, tak platíte čas konzultanta. Personální agentura by měla požádat o písemný souhlas k uložení vašich osobních údajů do databáze a měla by být zaregistrovaná u Úřadu na ochranu osobních údajů. Personální  agentura by vás měla průběžně informovat o výběrovém řízení, které u ní absolvujete. Výběrová řízení někdy trvají příliš dlouho a bývá těžké získat od firmy zdůvodnění, proč kandidáta zamítá. Agentury mají tisíce životopisů ve svých databázích a oslovují kandidáty pouze v okamžiku, kdy pro některého mají relevantní nabídku ale neměla prezentovat váš životopis třetí straně bez vašeho předchozího souhlasu, měla by vždy pracovat diskrétně a mít ohled na vaše zájmy. Neměla by kontaktovat vašeho zaměstnavatele a žádat od něho reference na vaši osobu. Neměla by bez vašeho svolení posílat na váš pracovní mail zprávy o nové pracovní nabídce ani vám telefonovat do zaměstnání.

 

 

Inzeráty v tisku

 

Inzerce v tisku byla donedávna jediným způsobem, jak oslovit masově uchazeče o práci. I dnes je deník s profesní přílohou, inzertní noviny, regionálního periodikum či odborný časopis velmi populární způsob, jak hledat práci. Firmy inzerující v tisku oslovují cílovou skupinu, která je čtenářem daného tisku. Oproti internetu je často inzerát aktuální pouze v den výtisku a tak jsou možnosti omezené. Plošná inzerce v tisku je však poměrně drahá forma inzerce. Ne každá firma proto investuje do této formy hledání nových pracovníků. Firmy tímto způsobem často inzerují klíčové a důležité pozice. Z plošného inzerátu se ale často nedozvíte mnoho informací, firma mnohdy radši využije prostor pro vlastní prezentaci než na popis pozice. Řádkový inzerát je levnější ale méně výrazný, takže je pravděpodobné, že na něj bude reagovat méně kandidátů a mezi přihlášenými bude tedy menší konkurence. Dobrý inzerát podává informace o firmě i pracovní pozici včetně požadavků na ideálního kandidáta, případně též o odměně, postupu a jak se o pozici ucházet. Každé tištěné medium má specifický okruh čtenářů, takže specializované nabídky můžete objevit v odborných časopisech. Tištěná média zaměřená jen na inzerci pracovních nabídek obsahují sice velké množství pozic najednou, ale jde především o práci vyžadující nižší kvalifikaci.

 

 

Nezapomeňte na své známé

Projeďte si starší kontakty a neobávejte se je oživit. Častý způsob, jak si najít práci, je podle průzkumů tip nebo doporučení od známého. Formality jdou obvykle stranou a komunikace je otevřenější, můžete se více spolehnout na věrohodnost informací, vaši známí zase znají vaše schopnosti a odhadnou, jestli do firmy dobře zapadnete a zda vám místo bude vyhovovat. Známý vám poskytuje nepřímé reference. Ve většině případů se váš nástup do zaměstnání urychlí, odpadne některé z kol výběrového řízení.
Můžete se dozvědět i o pracovních místech, které firma ještě neinzeruje ani nejsou zadána k výběru žádné personální agentuře.
Díky známosti ve firmě, se můžete dozvědět informace, které byste někdy odhalovali několik měsíců.

 

 

Oslovení firem

 

Chcete-li pracovat u konkrétní firmy, můžete ji oslovit i když zrovna neinzeruje vhodnou pozici. Zvažte ale jestli máte konkrétní a jasnou představu o tom, co byste ve firmě chtěli dělat. Stačí jen vybrat si společnosti, pro kterou byste rádi pracovali, poslat životopis s kvalitním průvodním dopisem či přímo telefonovat. Argumentujte znalostmi, kvalifikací a zkušenostmi. Připravte si dobrý životopis, rozmyslete formu spolupráce zaměstnavateli nabídnete a jaké termíny jsou pro vás akceptovatelné. Popřemýšlejte jestli tam někoho neznáte, můžete tak získat informace a možná i někoho, kdo by vás mohl doporučit. Některé firmy když chtějí přijmout víc zaměstnanců pořádají i "dny otevřených dveří". Pravidelně se pořádají i pracovní veletrhy, které bývají zaměřeny zejména na studenty a absolventy. Můžete zde porovnávat nabídky různých firem a hovořit s jejich zástupci.

 

Úřady práce
 

Úřad práce Vám může nabídnout: Seznam volných pracovních pozic podle vaší kvalifikace.  Tzv. personální servis, což je kontakt s poradcem, který by vám měl pomoci s volbou profese a poskytnout i relevantní informace o rozvoji a poptávce odvětví či oboru v daném regionu. Informace o rekvalifikačních kurzech.Pobídku a informace k založení živnosti. Všechny služby poskytované úřadem práce jsou zdarma. Můžete se obrátit pouze na pracovní úřad v místě svého trvalého bydliště.

 

 

Jste-li nezaměstnaní

Pokud jste bez práce, je dobré zvážit, v kterých požadavcích na nové zaměstnání jsme ochotni slevit, a které jsou pro vás zásadní. Máte opravdu zájem nastoupit do zaměstnaneckého poměru nebo vás láká samostatné podnikání. Není dobré nechávat svůj pracovní osud na jediné variantě a odmítat práci na dobu určitou, i když hledáte stálý pracovní poměr. Firmy si často osvědčené brigádníky rády ponechají. Zvažte svou ochotu změnit bydliště kvůli zaměstnání. Mobilita vám může pomoci k nalezení zajímavého místa. Řešením může být i například rekvalifikace. Příprava na novou specializaci si ale vyžádá čas i finance.

 

 

Malá, střední nebo velká firma?

 

Malé firmy bývají obvykle méně formalizované, jejich organizační struktury bývají volnější a pracovní postupy méně striktní. Pracovní činnosti v malé firmě jsou méně provázané, pracovní pozice více kumulované, záběr pracovníků je zpravidla širší. Menší firmy bývají celkově pružnější, rychleji mohou reagovat na potřebu změny. V menší firmě jsou ale na druhou stranu menší možnosti pro specializaci či profesního postup. Velké firmy mají naopak většinou pevné struktury, danou hierarchii, přesně definované pracovní procesy, mnohdy i přísnější pravidla. Každý pracovník dostane přesně daný okruh svých povinností a pravomocí, které málokdy překročí. Velká firma se často jeví jako pomalejší a těžkopádnější, hlavně pro nutnost dodržovat přesné pracovní postupy a zákonitosti, máte ale větší možnosti dalšího rozvoje kariéry a specializace. Velká firma má často také lepší zaměstnanecké zázemí a pracovní podmínky.

 

 

Jak nejlépe odpovědět na inzeráty

Vybírejte si inzeráty, které jsou jasné a čitelné, které Vás zaujmou na první pohled. Z požadavků v inzerátech je dobré splňovat více než 75 % požadavků jako jsou vzdělání, jazyky, praxe, vzdálenost od místa bydliště atd. Zvažte, kdo inzeruje například u velkých společností počítejte s jedno až tříkolovým systémem výběru, trvajícím několik týdnů u menších společností zvažte postavení na trhu a perspektivu. pokud nedodržíte požadavky inzerující firma tak nejspíš  vypadnete hned v prvním kole.

 

Nabídky práce

  Nabídky a poptávky práce. Najděte si práci přes internet a nespoléhejte jen nabídky z úřadu práce. Inzerujte zdarma. http://brigady.z-inzerce.cz/images/grafikabrigady/bridadyy.jpg

PřihlášeníDoporučujeme

Vše o drogerie Eurona. Informace o světě ekologické drogerie od Eurona by Černý. Pro slovenské návštěvníky máme drogeria Eurona by Cerny. Objevte tajemství ekologicky šetrné a úsporné kosmetiky a drogerie.

Nové Inzeráty


Rychlá a urgentní půjčka do 24 hodin
Rychlá a urgentní půjčka do 24 hodin
(NabídkyManagement)
Úterý, 11 Leden 2022
noimage
Práce z domu
(PoptávkyPráce doma)
Pondělí, 10 Leden 2022
Půjčky peněz na nemovitosti
Půjčky peněz na nemovitosti
(NabídkyEkonomika, finance)
Středa, 05 Leden 2022
http://domaci-prace.z-inzerce.cz/templates/siteground-j15-52/images/patka1.jpg
     

(c) Nabídky práce a Úřady práce