Reklama

Další projekty

Online Aukro aukce, největší internetový bazar. Není to jen o štěstí - Internetová Seznamka - seznamování a rande. AutoTuning galerie a wallpapers Autotuning. SMS zdarma do všech sítí O2, T-mobile, Vodafone SMS úplně zdarma. Internetové zpravodajství a novinky ze světa i z domova zprávy. Autobazar to je auto inzerce kde najdete nové i ojeté vozy Auto Inzerce zdarma. Internetová seznamka, sexseznamka a flirt, osudová Seznamka štěstí. Webová online hra Travian, Galové, Římané a Germáni. Hledáte práci, zaměstnání, práci na doma? Domácí práce a práce doma. Jednoduché online seznamování nebylo nikdy jednoduší seznamte se a hurá na rande, Seznamka Práce na internetu, seznam volných míst, lepší než úřad práce Práce. Brigády a výdělky nejen na prázdniny. Dlouhodobé Brigády. Podnikání na internetu, multi level marketing MLM Online aukce - internetový bazar Aukro. Ekologická drogerie a kosmetika přímo od výrobce. Web hry a online internetové gamesy Online flash hry zdarma. Plyšové hračky pro každého, nejen pro děti. Včelaření a včelařství to vše na včelařské potřeby pro včelaře.
Práce cz Životopis (CV)
   

noimage
Práce z domu
(PoptávkyPráce doma)
Půjčky peněz na nemovitosti
Půjčky peněz na nemovitosti
(NabídkyEkonomika, finance)

Životopis - curriculum vitae (CV)

 

Dnes je nejpopulárnější takzvaný strukturovaný životopis, což je zkrácená verze klasického životopisu. Strukturovaný životopis obsahuje hlavně základní údaje o uchazeči, které jsou systematicky uspořádány pro snadné čtení.Při psaní strukturovaného životopisu je dobré se držet návodu nebo případně mít před sebou vzor. Strukturovaný životopis pak můžete nabídnout velkému množství správných firem.

 

Dobře napsaný životopis je klíčem k osobnímu pohovoru. Obvykle je mnoho životopisů vyřazeno kvůli nízké kvalitě. Věnujte proto pozornost přípravě úspěšného životopisu. Životopis totiž poskytuje vašemu potenciálnímu zaměstnavateli informace o vaši praxi, vzdělání a dovednostech. Informuje o Vaší předešlé kariéře, o profesních cílech a prioritách. Do životopisu pište informace, které zaujmou a přesvědčí. Personalisté mají obvykle před sebou mnoho žádostí a životopisů. Z tohoto množství musí vybrat ty podle nich nejvhodnější a uchazeče pak pozvat na pohovory.Vašemu životopisu se proto bude věnovat jen málo času. Úprava a styl životopisu je proto velmi důležitá. Musíte upoutat na první pohled, nesmíte unavit. Životopis by měl působit přehledně, upraveně, výstižně a při čtení nesmí nudit.


Pokud si nejste jisti gramatikou, nechte si překontrolovat text u někoho znalejšího. Pokud budete psát do životopisu pravdu, předejdete u přijímacího pohovoru možnosti, že se to provalí. Životopis pište strojově nikoliv ručně a dejte si záležet na jeho úpravě a členění. Snažte se být pozitivní, ale ne vychvalovační. Strukturovaný životopis by měl být na 1 stranu A4 maximálně 2 stránky A4. Pokud posíláte životopis poštou, pošlete ho raději ve velké obálce, aby nemusel být složený a působil upraveně.
Nepoužívejte žádné ozdobné písmo ani víc druhů písem, používejte spíše kurzívu nebo písmo tučné. Pište velikostí písma 12.
 

Životopis neberte jako slohové cvičení, text musí být strukturovaný ale se stručností to nepřehánějte. Nevynechávejte žádné pracovní zkušenosti či pozice. Je jasné, že v životopise nesmí být pravopisné chyby. I stylisticky musí být Váš životopis v pořádku, žádné hovorové výrazy, vhodná je oborová terminologie nebo zkratky, které jsou důkazem, že se v oboru vyznáte. Životopis by měl na první pohled zaujmout. Můžete třeba zvolit netradiční grafiku i fonty, pokud zachováte vkusnost a čistotu stylu. Ubraňte se ale snaze svůj životopis vylepšovat stylem uprav letopočtu nástupu do práce, vynechání některých zaměstnání atd.

 

I když pro vás firma teď třeba místo nemá, je pravděpodobné, že si váš životopis uloží do databáze, a až bude někoho s podobným profilem potřebovat, bude jej v databázi hledat právě pomocí klíčových slov. Máte-li delší praxi, zaměřte se jen na posledních 15 let, jelikož pracovní zkušenosti z doby dávno minulé nemají takovou váhu. Životopis bude tak stručnější a odvedete pozornost i od svého věku. Do životopisu patří pouze nejvyšší dosažené vzdělání, nezmiňujte základní školu. Neuvádějte také svou výšku, váhu, náboženské vyznání ani politickou orientaci. Není důležité ani rozepisovat důvody odchodů z jednotlivých zaměstnání, jména nadřízených, adresy zaměstnavatelů, výši platů. Fotografii přikládat nemusíte. O svých zálibách a zájmech se zmiňte pouze v případě, že mají souvislost s danou pracovní pozicí.
 

Pokud jste absolvent nebo Vám chybí praxe, tak maximalizujte množství informací, které popisují Vaše praktické zkušenosti získané během doby studia. Uveďte třídní projekty, seminární práce, absolvované praxe, školní výzkumy. Napište například studium v zahraničí, speciální vzdělávací programy, odborné prezentace.

 

Co uvádět v životopisu


Osobní údaje

Jméno a příjmení, kontaktní adresa, telefon, adresa e-mailu.
Je zvykem uvádět datum narození, případně národnost, pokud je jiná než česká. Někdo připojí i rodinný stav nebo počet dětí, ale není to povinné takže pokud nechcete neuvádějte je. Nepište ale nic o svých rodičích ani sourozencích, Váš životopis se týká jen vás.


Vzdělání:
Uveďte nejvyšší dosažené vzdělání: název školy, obor studia, získaný titul, rok dokončení. Případně ostatní formy studia. Název instituce, dobu trvání, a případně zda studium bylo zakončeno zkouškou. Pokud ještě studujete, uveďte očekávanou dobu zakončení studia. Absolventi uvádějí výčet studia před případnými praktickými zkušenostmi.

Praxe a pracovní zkušenosti:
Seřaďte pracovní pozice a zkušenosti chronologicky od současnosti do minulosti. Uveďte název firmy a název pracovní pozice. Napište rok nástupu a odchodu. Popište činnost v každé pozici. Životopis bude působit lépe, pokud uvedete některé konkrétní údaje, jako např. počet lidí v týmu, dosažený obrat z Vašeho prodeje, počet získaných zákazníků, procenta zvýšení zisku...

Další schopnosti:

Doporučujeme shrnout například jazykové znalosti. Některé osobnostní charakteristiky. Vyjmenujte další výrazné pracovní úspěchy, zahraniční stáže nebo konference, různá ocenění, ale i svá hobby, pokud usoudíte, že by mohly zaujmout.

 

Tipy a poznámky:

Je možné použít 3. osobu jednotného čísla například: navrhl, řídil... V závěru CV můžete napsat údaje osobního charakteru, případně své zájmy, že jste nekuřák atd.
 

Pokud máte v životopisu mezery, například jste byly dlouhodobě nezaměstnaní, narodilo se vám dítě, dlouhodobá nemoc nebo jste pracovali z profesního hlediska na nevýznamné práci, doporučujeme vzniklé mezery nějak vyplnit. Přestože nemáte stálou práci, věnujte se něčemu, co souvisí s Vaší profesí. Ať už jednorázové projekty, rekvalifikace a další vzdělávání apod.


Ukažte, jak jste využili čas, doplnili vzdělání a získali další zkušenosti. Napište,  že jste flexibilní, ochotní za prací dojíždět, popř. se přeorientovat na jiný druh práce. Vysvětlete nějak mezery v profesní dráze v průvodním dopisu, který přikládáte k CV. Můžete naznačit důvod. Nezacházejte však do podrobností.

 

Nabídky práce

  Nabídky a poptávky práce. Najděte si práci přes internet a nespoléhejte jen nabídky z úřadu práce. Inzerujte zdarma. http://brigady.z-inzerce.cz/images/grafikabrigady/bridadyy.jpg

PřihlášeníDoporučujeme

Vše o drogerie Eurona. Informace o světě ekologické drogerie od Eurona by Černý. Pro slovenské návštěvníky máme drogeria Eurona by Cerny. Objevte tajemství ekologicky šetrné a úsporné kosmetiky a drogerie.

Nové Inzeráty


Rychlá a urgentní půjčka do 24 hodin
Rychlá a urgentní půjčka do 24 hodin
(NabídkyManagement)
Úterý, 11 Leden 2022
noimage
Práce z domu
(PoptávkyPráce doma)
Pondělí, 10 Leden 2022
Půjčky peněz na nemovitosti
Půjčky peněz na nemovitosti
(NabídkyEkonomika, finance)
Středa, 05 Leden 2022
http://domaci-prace.z-inzerce.cz/templates/siteground-j15-52/images/patka1.jpg
     

(c) Nabídky práce a Úřady práce