Reklama

Další projekty

Online Aukro aukce, největší internetový bazar. Není to jen o štěstí - Internetová Seznamka - seznamování a rande. AutoTuning galerie a wallpapers Autotuning. SMS zdarma do všech sítí O2, T-mobile, Vodafone SMS úplně zdarma. Internetové zpravodajství a novinky ze světa i z domova zprávy. Autobazar to je auto inzerce kde najdete nové i ojeté vozy Auto Inzerce zdarma. Internetová seznamka, sexseznamka a flirt, osudová Seznamka štěstí. Webová online hra Travian, Galové, Římané a Germáni. Hledáte práci, zaměstnání, práci na doma? Domácí práce a práce doma. Jednoduché online seznamování nebylo nikdy jednoduší seznamte se a hurá na rande, Seznamka Práce na internetu, seznam volných míst, lepší než úřad práce Práce. Brigády a výdělky nejen na prázdniny. Dlouhodobé Brigády. Podnikání na internetu, multi level marketing MLM Online aukce - internetový bazar Aukro. Ekologická drogerie a kosmetika přímo od výrobce. Web hry a online internetové gamesy Online flash hry zdarma. Plyšové hračky pro každého, nejen pro děti. Včelaření a včelařství to vše na včelařské potřeby pro včelaře.
Práce cz Pracovní pohovor
   

noimage
Práce z domu
(PoptávkyPráce doma)
Půjčky peněz na nemovitosti
Půjčky peněz na nemovitosti
(NabídkyEkonomika, finance)

Pracovní pohovor

 

U pohovoru se předpokládá, že máte základní informace o společnosti, kde chcete pracovat, máte-li větší přehled potvrzuje to vaši motivaci a váš zájem. Informace o firmě získáte například na internetu v tisku, noviny, časopisy, letáky, výroční zprávy. televize, rozhlas a jiné reference. Na internetu si najděte třeba historii společnosti, organizační strukturu, výroční zprávy, tiskové zprávy, aktuality, informace o produktech a službách. Firemní webové stránky jsou vizitkou společnosti a odrážejí firemní kulturu, takže by se vám měli líbit.

 

K pohovoru si připravte i nějaké otázky ke společnosti a pracovnímu místu. Můžete se zeptat například: Jedná se o nově vytvořenou pozici, je-li pozice obsazována znovu, z jakého důvodu se uvolnila, jaká jsou klíčová kritéria úspěšné práce na této pozici? Jaké jsou pro tuto pozici pravomoce a zodpovědnosti? Jaké jsou možnosti postupu a vzdělávání? Jak pro tuto pozici probíhá hodnocení? Kdy je předpokládaný nástup? V prvním kole přijímacích pohovorů nebývá zvykem mluvit o platu, pravděpodobně se jen dozvíte jak ve firmě obecně funguje systém ohodnocování, benefity atd.).

Naplánujte si a promyslete si dobře všechny detaily. Vezměte si sebou všechny potřebné materiály, včetně kontaktů. Myslete na vhodný oděv a svěží dech, ale žvýkačku před pohovorem vyhoďte. Na pohovor dorazte včas. Na recepci firmy byste měli být 5 minut před začátkem pohovoru.

 

Přijímací pohovor se odehrává nejčastěji ve firemní zasedací místnosti nebo kanceláři. Zpravidla by neměli být přítomní další zájemci o práci. Důležité jsou i nejrůznější detaily, pokud je v místnosti velký stůl, zvažte kam si sednete, jinak působí si sednout do čela stolu nebo někam do rohu. Přijímací pohovor probíhá například se zaměstnancem personálního oddělení, s přímým nadřízeným pozice, o kterou se ucházíte, s psychologem a obvykle jsou přítomni jeden až dva lidé. Ten, kdo vede pohovor by se vám měl představit i představit všechny účastníky, a to nejen jménem, ale i pracovní pozicí. Svou pozornost se snažte rozdělit rovnoměrně mezi všechny zúčastněné. Když odpovídáte, zaměřte se na toho, kdo Vám otázku položil. Pohovor obvykle netrvá déle než hodinu.

 

Pohovor probíhá obvykle následovně. Vzájemném představení budete pravděpodobně seznámeni s průběhem pohovoru. Poté vám personální pracovník představí společnost, ve které se daná pozice nachází, popíše začlenění pozice do organizační struktury, náplň práce na této pozici, popř. kritéria pro její úspěšné vykonávání. Další průběh záleží na zvyklostech společnosti. Buď bude již v této fázi prostor pro vaše otázky nebo se naopak budou ptát vás. Na závěr vás personální pracovník seznámí s dalším průběhem výběrového řízení. Nečekejte, že z pohovoru odejdete s informací, že pracovní místo je vaše.

 

Pokud personální pracovník zahájí pohovor spíše společenskou konverzací, krátce odpovězte, ale nerozvádějte svou odpověď do zbytečných detailů. Takový úvod vám má pomoci se uvolnit, konzultant není zvědavý na vaše osobní zážitky a problémy. Vést pohovor má konzultant takže nezasahujte do vedení konverzace. Vy buďte aktivní ve chvíli, kdy vám to personální pracovník nabídne. Nepřebírejte iniciativu ani z rozpaků. Personální pracovník je ten, kdo je v této společenské situaci výše postavenou osobou. Nemáte teda důvod chovat se vůči němu přezíravě. Výběrové řízení může mít několik kol. Pokud uspějete při pohovoru, mohou následovat další stupně výběru, třeba znovu formou pohovoru.

 

 

Telefonická žádost o místo

 

V tomto případě si personální pracovník vytváří dojem pouze podle vašeho hlasu. Nebojte se pauz v řeči, je to lepší než drmolení. Snažte se mít přehled o tom, o jaké pracovní pozice jste projevili zájem. Nevypadá dobře, když nevíte ani kvůli jaké pozici vám volají. Mějte pokud možno po ruce předem připravené poznámky. Sepište si spíše jen body, na které nechcete zapomenout. Při ruce mějte i svůj životopis, který vám připomene důležité body vašeho profesního profilu. Raději při hovoru stůjte. Říká se, že celý projev zní profesionálněji, stojíte-li, než když se hrbíte na židli.Když vás telefonát zastihne v nevhodnou chvíli, navrhněte jiný termín, kdy zavoláte zpět. Nepropadejte panice, pokud máte potíže například se sníženou kvalitou signálu. V takovém případě navrhněte zavolat znovu. Během rozhovoru neposmrkávejte, nefuňte, nepokašlávejte, pokud možno nekýchejte. V každém případě se omluvte za podobné projevy, jimž se nedalo vyhnout, také nežvýkejte, nepijte ani nejezte během rozhovoru. Pokud jste dohovořili, odpověděli relevantně na dotaz a druhá strana mlčí, nesnažte se vyplnit tuto mezeru. Snadno sklouznete k blábolení a zbytečnému žvatlání. Setrvejte na příjmu. Případně položte dotaz k tématu vaší poslední odpovědi. Na závěr zkuste udělat dojem smysluplným dotazem.

Nejčastější otázky, s kterými se u pohovoru setkáte jsou: Jakou práci hledáte? Proč se ucházíte právě o danou pozici a právě u nás? Co očekáváte od změny místa? Proč odcházíte (byl jste propuštěn/a)? Jaká byla vaše pracovní náplň a zodpovědnosti v posledním zaměstnání? Jak vypadal váš typický pracovní den? Co vidíte jako svůj největší přínos pro naši společnost? Proč byste právě vy měl/a být vybrán/a na tuto pozici? Jak vaše vzdělání koresponduje s požadavky na pozici? Uveďte tři své vlastnosti, které považujete za kladné, a tři, které byste rád/a změnil/a Jaké máte profesní cíle v horizontu 1 roku a 5 popř. 10 let? Jaké máte zkušenosti s vedením lidí? Jak velký kolektiv jste vedl/a? Jak si představujete své ohodnocení? Kdy byste eventuálně mohl/a nastoupit?

Otázky, které vám na interview položí, by se měly týkat pouze předpokladů pro výkon dané pracovní pozice. Co dělat, pokud dostanete otázku, která není v souladu s tímto pravidlem? Nejčastěji otázky, které jsou považované za potenciálně diskriminační, týkají rodinného stavu, rodičovství nebo věku. Mnohdy personální pracovník může použít i nevhodné nebo dokonce diskriminační otázky. Pokud se tak stane máte mnoho několik možností. Můžete samozřejmě odpovědět podle pravdy a poukázat na to, že tato otázka ale nesouvisí s pracovní pozici. Poté můžete odvést řeč jinam. V tomto případě se vystavujete “riziku”, že pravdivá odpověď bude ve váš neprospěch. Můžete odmítnout odpovědět s vysvětlením, že otázku považujete za irelevantní. Můžete poukázat na příslušná ustanovení zákoníku práce a změnit téma. Pravděpodobně tímto přístupem ale navodíte konfrontační atmosféru. Jakkoliv jste v právu, můžete zapůsobit jako nekooperativní člověk a personalistovi se znelíbit. Vyvrátit pochybnosti je  nejlepší způsob je poskytnout personalistovi či manažerovi informace, které chce a potřebuje znát, ujistit ho, že jeho případné obavy nejsou namístě,  prokážete tak velkorysost a schopnost promyšleně jednat v zátěžové situaci.

 

 

Testy v přijímacím řízení

 

Součástí výběrového řízení jsou někdy i přijímací testy, na které vás obvykle předem upozorní. Může jít například o testy praktických dovedností, jako je schopnost psát rychle všemi deseti prsty,  řidičských schopností, specifické manuální zručnosti, vlastní odbornosti, které jsou  časté jsou u IT, telekomunikací, ve finanční sféře. Můžete se setkat i s psychotesty, ty mají podpůrnou funkci při identifikaci vhodného uchazeče. Psychologické vyšetření není postaveno na rafinovaných tricích ani na chytácích. Poznat druhého člověka je obtížné i pro psychologa a jeho možnosti jsou navíc dost omezené, proto se ničeho nebojte. Závěry z psychologického vyšetření navíc nemají a ani nemohou mít absolutní platnost. Výsledky psychologického vyšetření jsou důvěrné. Přestože psycholog o posuzovaném uchazeči podává zprávu personalistovi, je vázán etickými pravidly a se všemi získanými informacemi musí zacházet jako s důvěrnými. Posuzovaný uchazeč má právo seznámit se s výsledky vyšetření i když v praxi to není vždy jednoduché. Je samozřejmé, že se budete snažit předvést co nejlépe, ale nic nepůsobí horším dojmem, než být přistižen při zjevné lži. Pozorně vždy sledujte instrukce a zadání testů ať nespletete způsob odpovědí. Špatně vyplněný test se nedá správně vyhodnotit, nebojte se před začátkem testování zeptat na vše, co vám není zcela jasné.

 

 

Výsledek výběrového řízení.

 

Účastníci výběrového řízení jsou s výsledkem seznámeni nejčastěji písemnou formou a to buď poštou nebo elektronicky. Dejte si pozor na jaký email si necháváte výsledky posílat, uveďte nejlépe svou soukromou adresu i mail. Pokud vám přijde vyrozumění, že jste nebyly přijati a nejsou tam uvedeny důvody zamítnutí uvedeny, zkuste se obrátit se na kontaktní osobu a měli by jste se dočkat vysvětlení. Když vám sdělí, že vás sice na dané místo nepřijali, ale jste pro firmu nějak zajímavý, a tak vás zařadí do databáze uchazečů a budou vás kontaktovat když se vytvoří nebo uvolní vhodné místo. Obvykle se nejedná jen o slušnou formu odmítnutí. Kladnou odpověď se ve většině případě dozvíte telefonicky či mailem. Domluvíte se s personálním pracovníkem na dalších krocích, případně již na podpisu smlouvy a formalitách s ním spojených.

 

 

 

Nabídky práce

  Nabídky a poptávky práce. Najděte si práci přes internet a nespoléhejte jen nabídky z úřadu práce. Inzerujte zdarma. http://brigady.z-inzerce.cz/images/grafikabrigady/bridadyy.jpg

PřihlášeníDoporučujeme

Vše o drogerie Eurona. Informace o světě ekologické drogerie od Eurona by Černý. Pro slovenské návštěvníky máme drogeria Eurona by Cerny. Objevte tajemství ekologicky šetrné a úsporné kosmetiky a drogerie.

Nové Inzeráty


Rychlá a urgentní půjčka do 24 hodin
Rychlá a urgentní půjčka do 24 hodin
(NabídkyManagement)
Úterý, 11 Leden 2022
noimage
Práce z domu
(PoptávkyPráce doma)
Pondělí, 10 Leden 2022
Půjčky peněz na nemovitosti
Půjčky peněz na nemovitosti
(NabídkyEkonomika, finance)
Středa, 05 Leden 2022
http://domaci-prace.z-inzerce.cz/templates/siteground-j15-52/images/patka1.jpg
     

(c) Nabídky práce a Úřady práce